Yönetim Kadromuz

CAHİT ORHAN

İstanbul Akademi Koleji Genel Müdür / Eğitim Koordinatörü
1981’de İngilizce öğretmeni olarak Artvin – Borçka Ticaret Lisesi’ne atandı. 1984’de İstanbul Çapa Ortaokulu’ndaki görevinden istifa ederek Özel Darüşşafaka Lisesi’nde İngilizce Öğretmeni ve Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Aynı kurumda Md. Baş Yardımcılığı ve İlköğretim okul müdürlüğü yaptı.

14 yıl görev yaptıktan sonra istifa ederek Özel Eyüboğlu Eğitim Kurumlarında Okul Müdürü olarak görev yaptı. 2000 yılında İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’nın Kurucu Müdürlüğünü, 2003 yılında Sakarya Enka Lisesi, Anadolu lisesi kurucu müdürlüğünü yaptı. Eyüboğlu ve Enka Okulları’nda görevini yürütürken ZIS (Zuric International School – Kindergarden, Primary, Secondary, High-School) da derslere katılarak gözlem ve incelemelerde bulundu. Almanya – Frankfurt International School’da “Pedagogical Philosophy, teaching strategies and administrative demans of IBO Primary Years Programme” atölye çalışmalarına katıldı. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretmen Geliştirme Programını 01 Ocak 2002 – 18 Haziran 2002 tarihinde başarı ile tamamladı.

Yöret Vakfı’nın Eylül – Aralık 1993 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdiği “Etkili Öğretmenlik Eğitimi” çalışmalarını başarıyla tamamladı. Köy Enstitülerinden esinlendiği, 1999 yılından beri üzerinde uygulamalı olarak çalıştığı ve 22. yüzyıl eğitim sistemine alternatif olabileceğine inandığı “Eğitimde Yeni Ufuklar” tezini şimdi İstanbul Akademi Koleji’nde temellendirmenin çabası içerisinde.

MÜDÜR YARDIMCILARIMIZ

HALİL ELEVLİ

Müdür Yardımcısı / Ortaokul

GÜNSELİ AŞAR

Müdür Yardımcısı / İlkokul

SİDAL DÜNDAR

Müdür Yardımcısı / Ana Sınıfı

İLETİŞİM

Kayıt ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN E-BÜLTEN'İMİZE ABONE OLUN!