ANAOKULU

İstanbul Akademi Koleji Anasınıfı ailesi olarak temel amacımız;

  • Atatürk ilke ve düşüncelerini benimsemiş, soran, okuyan, araştıran, teknolojiyi bilen ve kullanan, sanata ve sanatçıya duyarlı,

  • Özgüveni gelişmiş,

  • Bireysel yetenekleri gelişmiş,

  • Farklı düşünen, farklılıklara saygı duyan, çözüm üreten, problem çözme yetenekleri gelişmiş,

  • İnsani ve sosyal yönü kuvvetli,

  • Eleştirel düşünebilen doğaya ve çevreye duyarlı, etkin iletişim kurabilen, öğrenmeyi seven örnek dünya bireyleri yetiştirmektir.


Buna ek olarak anasınıfında; beden eğitimi/oyun, görsel sanatla, eğlenceli deneyler, müzik/orff, bilişim teknolojileri/kodlama, drama, satranç ve kulüp dersleri (jimnastik, modern dans, lego tasarımı, plastik sanatlar) kendi atölyelerinde uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. İşlenen ünitelerdeki "Fen, Matematik, Sosyal, Türkçe dersleri de sınıf öğretmenleri eşliğinde uygulamalı olarak atölyelerde yapılmaktadır.

Okulumuzda İngilizce dil eğitimi önemli bir yere sahiptir ve iki dille eğitim programı Türkçe ile paralel bir şekilde uygulanmaktadır. Uygun pedagojik yaklaşımlar ve dil öğrenimi konusundaki literatüre hakim kadromuz tarafından İngilizce dil ile yeni tanışan öğrencilerimizle dile karşı merak uyandırarak günlük hayatları içerisinde İngilizce dilinde kendilerini ifade edebilecekleri güçlü bir eğitim verilmektedir.

EĞİTİM KADROMUZ

İLETİŞİM

Kayıt ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN E-BÜLTEN'İMİZE ABONE OLUN!