Okul Müdürü Mesajı 

Kurum misyon ve vizyonunda benimsediğimiz Araştırma-Sorgulama Programı, programa uygun bina donanımıyla ve programı anlamış, benimsemiş ve savunan öğretmen kadrosuyla geleceğe başarıyla taşınacaktır. Bunun için öğretmenin mesleki donanımlarının gelişimi; yatay ve dikey yıllık ders programının sürekli kendini yenileyerek geliştirmesini ve güvenirliği yüksek ölçme-değerlendirme tekniklerini etkili bir şekilde kullanmasını kaçınılmaz olarak sağlayacaktır.

 

Öğretmenlerimize, konuları Araştırma-Sorgulama Programı çerçevesinde takımın bir parçası olarak görmelerini önermekteyiz. Ekip olarak, ana hedeflerimiz, dikey ve yatay olarak birlikte hazırladığımız müfredat programının her yılında, her konuda öğretilen içeriği ve konu grubunun gereksinimlerine göre biçimlenmiş uygulamalarımızı tüm ayrıntılarıyla geliştirmek Okul Programımızın vazgeçilmez ilkesi olduğunun bilincindeyiz.

 

Yatay ve dikey programımızdaki denge gelişim için temeldir.

  • Program, okulumuzun her yıl geniş bir konuda öğrenme sağlamasını gerektiriyor. Öğrenci olgunlaştıkça ve düşünme becerilerini geliştirdikçe, artan konu derinliği ile diğer konu grupları arasındaki ilişkiyi ve küresel konulara nasıl bağlandığını keşfederler.

  • Bu program, geniş kavramlar çerçevesinin yanı sıra becerileri ve süreçleri içerir. Amaç öğrencilerin içeriğin bilgisinin ötesine geçmesini sağlamaktır. Programın ilkeleri, gerçek bir anlayış geliştirmek ve bunları yeni bağlamlarda uygulayabilmek, daha ileri öğrenime hazırlanmaktır.

  • Program, ayrıca biçimlendirici ve özetleyici değerlendirme arasındaki dengeyi teşvik eder. Öğrencilerin bir dizi düşünme becerisini kullanmalarını ve göstermelerini sağlamak için birimler içinde çeşitli etkinlikler organize edilir. Öğretmenin kullandığı ölçme-değerlendirme stratejileri, öğretmen önderliğindeki değerlendirme, grup ve / veya akran değerlendirme ve öğrenci öz değerlendirmelerini de kapsar ve birleştirir.


 

CAHİT ORHAN
Okul Müdürü

İLETİŞİM

Kayıt ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN E-BÜLTEN'İMİZE ABONE OLUN!