Etütler

BİRİMLER

Özel İstanbul Akademi Kolejinde yürütülen etüt programı ölçme değerlendirme biriminin ürettiği sonuçlar doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Ölçme değerlendirme biriminin ürettiği sonuçlara göre her seviyeden öğrenci, hafta içi etütlerine alınmaktadır.

LGS hazırlık süreci içerisindeki son sınıf öğrencilerimiz de gerek hafta içi gerekse hafta sonu çalışmalarımızla düzenli olarak etütlere katılmaktadırlar.

  • İstanbul Akademi Kolejinde sınav haftaları hariç her Çarşamba günü, 16.40 – 17.30 arası fen bilimleri dersinin etütleri yapılmaktadır.
  • Etütlere; ihtiyacı olan, ders eksiği olan öğrencilerin yanında üst düzey bilgi ihtiyacı olan öğrenciler de dâhil edilmektedir.
  • Etütlerde amaç, öğrencilerin bilgi düzeylerine uygun çalışmalar yaparak onları bir üst seviyeye taşımaktır.
  • Etütlerde genellikle küçük gruplar oluşturulur. Bu gruplar belirlenirken de yapılan kısa ölçümler, değerlendirme sonuçları ve öğrenci talepleri göz önünde bulundurulur.
  • Ayrıca çarşamba günü belirtilen saatler dışında öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre haftanın her günü sabah 08.00 – 08.30 arasında da öğretmenlerimiz öğrencilerimize “bilgi hizmeti” vermeye gönüllüdür.

İLETİŞİM

Kayıt ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN E-BÜLTEN'İMİZE ABONE OLUN!