Okul Müdürümüz

Okul Müdürümüz

1981’de İngilizce öğretmeni olarak Artvin – Borçka Ticaret Lisesi’ne atandı. 1984’de İstanbul Çapa Ortaokulu’ndaki görevinden istifa ederek Özel Darüşşafaka Lisesi’nde İngilizce Öğretmeni ve Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Aynı kurumda Md. Baş Yardımcılığı ve İlköğretim okul müdürlüğü yaptı. 14 yıl görev yaptıktan sonra istifa ederek Özel Eyüboğlu Eğitim Kurumlarında Okul Müdürü olarak görev yaptı. 2000 yılında İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’nın Kurucu Müdürlüğünü, 2003 yılında Sakarya Enka Lisesi, Anadolu lisesi kurucu müdürlüğünü yaptı.

Eyüboğlu ve Enka Okulları’nda görevini yürütürken ZIS (Zuric International School – Kindergarden, Primary, Secondary, High-School) da derslere katılarak gözlem ve incelemelerde bulundu. Almanya – Frankfurt International School’da “Pedagogical Philosophy, teaching strategies and administrative demans of IBO Primary Years Programme” atölye çalışmalarına katıldı. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretmen Geliştirme Programını 01 Ocak 2002 – 18 Haziran 2002 tarihinde başarı ile tamamladı. Yöret Vakfı’nın Eylül – Aralık 1993 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdiği “Etkili Öğretmenlik Eğitimi” çalışmalarını başarıyla tamamladı.

Köy Enstitülerinden esinlendiği, 1999 yılından beri üzerinde uygulamalı olarak çalıştığı ve 22. yüzyıl eğitim sistemine alternatif olabileceğine inandığı “Eğitimde Yeni Ufuklar” tezini şimdi İstanbul Akademi Koleji’nde temellendirmenin çabası içerisinde.

 

 

İstanbul Akademi Koleji

 

Okul Müdürü

 

Cahit ORHAN